View Single Post
Stary 26-09-2017, 22:00   #5
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Jak bezpiecznie zdemontować panel klapy bagażnika

https://forum.fordclubpolska.org/sho...55&postcount=4

Najchętniej to byście wszystko chcieli mieć podane na tacy.
Mam dzisiaj dobry humor, łap.

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem ostatnio w swoim samochodzie ten przełącznik.
Kupiłem na Allegro za 20zł plu 10zł przesyłka.
Wymiana zajmie Ci około 20min.

Tak to wyglądało w Hatchbacku.

Najpierw odkręcasz dwie śruby na krawędzi klapy w tych wnękach w które wkładasz łapy aby zamknąć bagażnik. Jak już je wykręcisz to musisz "wyrwać" cały ten plastik. Trzyma się na wielu zatrzaskach. Ale jak nie będziesz ciągnął pod dziwnym kątem to niczego nie połamiesz.

Wtedy będziesz miał dostęp do 4 śrub trzymających ten plastik, w którym osadzony jest guzik do otwierania klapy. Odpinasz kabelki z żarówek oświetlających tablicę oraz z starego włącznika. W tym momencie możesz podłączyć do tych kabelków nowy włącznik i zobaczyć czy działa.

Guzik siedzi na zatrzaskach.

Złożenie z powrotem to odwrotność rozkładania. Jedna wskazówka. Po założeniu tego wielkiego plastiku z powrotem dociśnij go na całej powierzchni aby się upewnić, że wszystkie zatrzaski chwycą.

Ważna wskazówka. Jak kupisz nowy przycisk uszczelnij go jakimś klejem na łączeniu gumy z plastikiem w calu przedłużenia jego życia. Ja kupiłem jakiś tani, elastyczny, klej do gumy w Carrefour.

Powodzenia.
W innym poście wspomniałem o tym, że te 4 śruby trzymające blendę od środka są tragiczne. I na pewno przynajmniej jedną ukręcisz. Jako że przycisk jest na zatrzaskach to da się go wydłubać od zewnątrz i wtedy przez bardzo mały otwór masz dostęp do oświetlenia tablicy.

Ostatnio edytowane przez Hooch180 ; 26-09-2017 o 22:02
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem