View Single Post
Stary 06-03-2024, 00:02   #9
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Woda w samochodzie. Skąd może się brać?

Cześć. Od jakiegoś czasu mam poliftowe Galaxy z 2011 i mam problem ze zbieraniem się wody pod nogami pasażera z przodu (pod wykładziną; jest jej na tyle dużo, że ścieka dalej, do tyłu).

Oczywiście samochód będzie wybebeszany ze wszystkiego, suszony i prany, ale chciałbym spytać, czy Galaxy WA6 ma jakieś znane "punkty zapalne" jeśli chodzi o dostawanie się wody do wnętrza. Wykluczam problemy z jakimikolwiek układami auta - ten płyn to woda, a nie np. chłodziwo, płyn do spryskiwacza czy cokolwiek innego. Woda jest czysta, więc nie sądzę też, żeby dostawała się od strony podwozia (auto jest blacharsko zdrowe) czy np. gdzieś pod drzwiami.

Czy na podstawie takiego opisu da się stwierdzić, jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna wnikania wody do wnętrza? Niedrożny odpływ gdzieś po prawej stronie? Dach panoramiczny (nieotwierany)? Źle wklejona przednia szyba (była kiedyś wymieniana)?

Rozglądam się za możliwością wypożyczenia gdzieś maszyny do generowania dymu - kiedyś widziałem bodajże w "Fanach czterech kółek" ("Wheeler Dealers") przykład jej wykorzystania, gdzie w taki sposób wykryli, że do auta woda dostawała się przez uszkodzoną uszczelkę drzwi. Ale póki tej maszyny jeszcze nie mam, pomyślałem że spytam najpierw tu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za pomoc.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem