View Single Post
Stary 27-07-2010, 09:23   #13
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Wczoraj auto ok 13 trafiło do mechanika z podejrzeniem padniętego uszczelniacza...

...po 16 zadzwonili do mnie, że jest nie wesoło i żebym przyjechał jutro z rana to dokładnie zobaczę co i jak...

... dzisiaj pojechałem i załamka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Olej nie wycieka przez uszczelniacz - ktoś wcześniej już tam coś grzebał:

- źle dokręcone śruby przy łączeniu silnik/skrzynia (rdzawy nalot na łączeniu sprzęgła z silnikiem)

- źle założona uszczelka pod silnikiem (ta co jest pod uszczelniaczem) na krawędzi wystawała aż w końcu się odkształciła i zaczęła puszczać olej - trzeba ją zmienić czyli rozebrać dół silnika

- tarcza sprzęgła zjechana nierównomiernie - różnica pomiędzy grubością krawędzi tarczy 3mm, ponadto już na wykończeniu

- wysprzęglik zajechany

- pasek wieloklinowy do wymiany

- pęknięty krócieć przy termostacie z którego sączył się płyn chłodniczy na skrzynię biegów - oczywiście w miejscu gdzie była źle dokręcona

I to wszystko oczywiście dopiero widać od dołu jak zdjęta została skrzynia biegów, bo od góry nic nie widać i dodatkowo zasłaniały to elementy instalacji LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O małych kosztach naprawy zostało tylko wspomnienie... będzie boleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. żałuję teraz, że nie wziąłem na oględziny aparatu ze sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem