View Single Post
Stary 02-08-2011, 20:51   #12
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

I ja się pochwalę. Dziś zamontowałem w moim mondeo również taki regulator. Zrobiłem to troszkę inaczej, tzn. część pomysłów zaczerpnąłem od forumowicza GaBB a część od jendrekmak.
Chodziło mi aby spełniało swoją funkcję czyli włączały się światła drogowe w momencie wykrycia ładowania ale też chciałem to umieścić w kabinie w pobliżu centralnej skrzynki bezpieczników. a więc tak:
1. Przewody wychodzące z regulatora zostały przedłużone o ok. 0,75m (tak dla bezpieczeństwa, później je przycinałem na odpowiednią długość).

2. Na przewodzie koloru czerwonego zastosowałem bezpiecznik aby w razie konieczności można było cały układ wyłączyć (narazie jest założony bezpiecznik 30A, bo innego akurat nie posiadałem ale zmienię go na 7,5A - chyba wystarczy).

3. Regulator zamocowałem na stalowej belce nad skrzynką bezpieczników przy użyciu opasek zaciskowych.

4. A teraz część elektryczna (moim zamiarem było aby światła dzienne wyłączały się już w momencie włączenia świateł postojowych a nie mijania):

a) czarny przewód regulatora podłączyłem do kabla koloru czarnego (BK) w złączu C506 pin 5,

b) brązowy przewód regulatora podłączyłem do kabla koloru czerwono-niebieskiego (RD/BU) w złączu C501 pin 3 (sygnał włączenia świateł postojowych wyłączający światła dzienne),

c) niebieski przewód "1" regulatora podłączyłem do kabla koloru zielono-czarnego (GN/BK) w złączu C509 pin 16,

d) niebieski przewód "2" regulatora podłączyłem do kabla koloru zielono-pomarańczowego (GN/OG) w złączu C509 pin 12,

e) na koniec podłączyłem przewód zasilający czyli czerwony. podłączyłem go do kabla koloru zółtego (YE) złącza C400 (wyłącznik zapłonu) pin 6, który daje sygnał o ładowaniu co powoduje włączenie świateł dziennych.

Na koniec włożyłem bezpiecznik i odpaliłem samochód. Po kilku chwilach jak regulator otrzymał sygnał o ładowaniu zapaliły się światła dzienne w światłach drogowych z mocą 30%.

Było trochę nurkowania przy podłączaniu przewodów, gdyż większość wychodzi w złączkach w tylnej części skrzynki bezpieczników, ale najważniejsze że warto byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez romekcz ; 02-08-2011 o 20:54
romekcz jest offline