View Single Post
Stary 31-05-2013, 21:03   #1
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Witam,
Przeczytałem wszystkie wątki na forum mające coś wspólnego z docieraniem, ale nie za bardzo coś z nich wynika poza tym aby "uważać". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odebrałem ostatnio kugę znajomej z silnikiem 1,6 benz. 150KM z 6-biegową skrzynią biegów oraz miałem okazję nią chwilę przejechać na trasie.

Teraz jak go u licha docierać? Jakś nigdy nie miałem nowego samochodu i tu więc mam dylemat co jej powiedzieć. Wadomo, że nie robić gwałtownych przyspieszeń, ale rozumiem, na jakieś wyższe (jakie?) obroty można go wkręcić?

Drugie pytanie to zakres "użytecznej prędkości obrotowej" (bez momentów przyspieszania) na docieraniu. Samochód podpowiada jaki bieg wrzucić. Zauważyłem, że sugeruje taki bieg, że jedzie na 1500 lub trochę więcej obrotów (nie przekraczając 2000), zakładając niższe prędkości jazdy, jakieś do 80km/h i oczywiście bez przyspieszania. Przy 60km/h i sugerownym 5tym biegu, to się jakoś dziwnie czuję, bo mój staruszek Focus z 5 biegową skrzynią fajnie jezdzi w granicach 2000-2500-3000 obrotów i przy 60km/h dopiero warto 4 bieg wrzucać. Oczywiście nie mówię tu o przyspieszaniu czy prędkościach powyżej tych 80km/h.
karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem