View Single Post
Stary 04-11-2013, 07:49   #21
manful
ford::amateur
 
Avatar manful
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 110 KM
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Wymiana tylnich tarcz i klocków a elektryczny hamulec ręczny

Dotyczy:
Ford Focus C-MAX r. 2004 1.6 TDCi 109 KM z elektrycznym hamulcem ręcznym (EPB).


Pytanie: Czy w C-MAX-ie z 2004 roku z elektrycznym hamulcem ręcznym po wymianie tarcz i klocków jest potrzebna komputerowa adaptacja nastawu elektrycznego hamulca ręcznego?

Opis:
Po wymianie tarcz i klocków tylnych i złożeniu wszystkiego pojawił się problem z elektrycznym hamulcem ręcznym. Przy zaciąganiu hamulca silniczek dochodzi do pozycji maksymalnie skręconej, pojawia się b. głośny dźwięk silniczek chce skręcić tłoczek mimo że osiągnął już pozycję maksymalnego skręcenia i nie ma możliwości aby poszedł dalej. Dźwięk ten nie pojawia się przy zwalnianiu hamulca ręcznego. Dodatkowo pojawia się komunikat: Całkowita awaria hamulca postojowego.

To co zrobiłem to odłączyłem i podłączyłem akumulator, błąd zmienił się na informacje o wyłączonym hamulcu ręcznym, następnie zwolniłem hamulec ręczny (silniczek przez chwile pracował), następnie znowu odłączyłem i podłączyłem akumulator i znowu zwolniłem hamulec ręczny (tym razem silniczek pracował krócej niż sekundę), po kolejnym odłączeniu i podłączeniu akumulatora i zwolnieniu hamulca ręcznego nie było słychać pracy hamulca. Następnie spróbowałem zaciągnąć hamulec ręczny i znowu silniczek doszedł do pozycji maksymalnego zaciągnięcia i b. głośny odgłos pojawił się ponownie. Tak jak by sterownik hamulca elektrycznego pamiętał nieprawidłową pozycje nastawu hamulca przy zaciąganiu ręcznego.
manful jest offline   Odpowiedź z Cytatem