View Single Post
Stary 22-01-2016, 08:43   #10
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Teraz samochody chcą być mądrzejsze od właściciela i wszystko masz sterowane odgórnie.

Jeżeli miał byś zapowietrzony układ to możesz kręcić do usrania a tobie nie zapali. Nie masz żadnego czujnika w tym układzie za wyjątkiem pompy, która sprawdza ciśnienie na listwie wtryskowej. Jeżeli jest za niskie nie włącza wtrysków czyli nie odpalasz ale cały czas jest nadzieja, że ciśnienie wzrośnie czyli kręcisz dalej. Tak samo jak masz za wysokie (wg. komputera) odcina tobie listwę i może tobie samochód się zatrzymać.

Jeżeli miał byś problem z czujnikiem położenia wału (jednego lub drugiego) może być bardzo podobna sytuacja ale nie wiem jak jest z kręceniem silnika. Najlepiej jak byś podjechał do jakiegoś magika od fordów. W łodzi powinno być ich kilku.

Ja nie miałem takiego problemu. Nigdy mi nie odcinało rozrusznika przy kręceniu silnikiem. 3 lata temu miałem podobne problemy ale nie odcinał mi rozrusznika tylko strasznie powoli kręcił. Okazało się, że jest to rozrusznik.

Popatrz na forach związanych z fiestą (te same silniki tam są) z tymi samymi przypadłościami.

Tutaj jest forum i raczej ciężko będzie uzyskać 100% odpowiedzi na to co się dzieje z samochodem.

Przykładowo w Warszawie jest jeden gość co zjadał zęby na silnikach diesla w fordach (nawet z grupy PSA) i dość uczciwie podchodzi do sprawy - nie jest tani ale jak na razie nie naciągał na wymianę wtryskiwaczy czy pompy. Nie jest to też kryptoreklama więc proszę nie traktować tego jako polecany serwis. Jest to ABSCAR na ulicy instalatorów 9.

Przykładem jest przypadłość motorów 1.6 TDCI/HDI - uszkadzanie się czujnika na głównej listwie wtryskowej co wiąże się ze złymi odczytami na kompie. On jasno mówi klientowi co jest i wymienia. Może warto by było przynajmniej zadzwonić i się zapytać jakie on widzi rozwiązanie. Właściciel ma głowę na karku i u niego z tego co widziałem nie płaci się za marmury na podłodze i płytki na ścianach tylko za wiedzę.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem