Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 16-01-2013, 19:17   #387
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał niebieskirafalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam i ja po niedlugiej przerwie, niestety moje mondeo zaczelo palic w miescie 12-13 litrow, maly wypad na A2 spalanie 7,1 predkosc 140-190kmh. niewiem czy dogrzewa sie silnik bo po przejechaniu kilku km, kiedy wlaczam dmuchawe temp. na wsazniku spada prawie do konca. zaslepiony egr. dymi przy dodawaniu gazu jak depne to za mną chmura dymu, wiem ze kolega Maka ma ten sam problem ale bez dymienia, acha mam jeszcze automatyczną skrzynie biegów, filtry wymienione, wtryskiwacze regenerowane w sierpniu. jakies sugestie?

Bump: jeszcze raz ja.slyszalem ostatnio ze w mondeo jest jakisz czujnik za inercolerem w plastikowej rurze i ze ma on wplyw na spalanie i powinno sie go czyscic, czy ktos wie o co chodzi?

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase i to nie mała.....hehehehe a poważnie ten czujnik to MAP Sensor mi jak go zaczeli czyscic to umarł i zabrał do grobu prawie 900pln na swojego następce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie miałem tez takie objawy czyli dymienie na trasie przy tempomacie wzrost spalania na trasie dodatkowo ja mialłem jezcze tkie poszarpywania i ogolna zamułe - na poczatku obstawili wlasnie MAP którego musialem wymienic bo jak wspomnialem padł całkiem i auto wskakiwało w awaryjny tryb, sum sumarum okazało sie ze na nowym nie ma zadnej poprawy i dopiero wizyta w ASO dala mu nowa moc okazało sie ze wina była peknięta rura doladowania w ukladzie pionowym idaca od coolera do egr'a
nowa rura nowa moc brak dymienia poszrpywania tylo dalej zostalo to co bylo od zawsze czyli spalanie in city Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem