Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 01-04-2014, 20:12   #772
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub odruch ręcznego ryglowania guzikiem przy klamce.
Wszystkim nie dogodzisz - mi akurat takie rozwiązanie pasuje najbardziejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Dobra, jeździłem już i po mieście, i w trasie, i na autostradzie, czas więc coś napisać.

Plusy dodatnie:
+ przyjemne materiały w środku, z kierownicą włącznie
+ miękki podłokietnik w drzwiach
+ dla mnie wygodne fotele z przodu i pozycja za kierownicą przy maksymalnym obniżeniu fotela
+ położenie i obsługa tempomatu, wyświetlanie ustawienia, ale niestety brak preselekcji przy zwykłym tempomacie
+ prowadzenie/hamulce/jazda na wprost (przy odpowiednim ustawieniu na pasie ruchu autostrady ręce na uda i jedzie sam jak po sznurkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
+ Selectshift - wygodny w obsłudze i dobrze rozwiązany tryb sekwencyjny, który sam wraca po chwili w tryb D (trybu S jakoś nie używam bo za głośny i nieekonomicznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), np. po hamowaniu silnikiem

Plusy ujemne:
- ruszanie/przyspieszanie - samochód ciężki, dodatkowo włącza się za każdym razem napęd na tył, co powoduje hałas silnika/sprzęgła AWD albo dyferencjału/wrażenie jakby konwerter słabo przenosił moment obrotowy... Wyje i jedzie jakby ktoś zaczepił przyczepkę albo zaciągnął ręczny. Niestety, ale w imieniu przyszłych klientów prosiłbym Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o wycofanie się z Selectshift na rzecz Powershift i mozliwość kupienia konfiguracji FWD-EcoBoost-Powershift, co byłoby chyba najlepszą KugąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja się do tej przyzwyczaję i na moje potrzeby jest OK, ale nie jest dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- hałas - niestety przy prawie bezwietrznej pogodzie już od 90km/h słychać szum wiatru na przednich słupkach, przy 120 to już nawet i na środkowych; wytłumienie wycia silnika przy przyspieszaniu i wytłumienie odgłosów toczenia... samochód jest sympatyczny, ale niestety jest SŁABO pod tym względem. Jakoś powyżej 100km/h nie mam ochoty podróżować, co już powinno wystarczyć za komentarz...
- hałas pracy AWD, sprzęgło i/lub dyfer... szybko zrezygnowałem z animacji na wyświetlaczu, bo kiedy pracuje AWD doskonale jest słychaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ta animacja działa - jak na mój słuch - bezbłędnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- zużycie benzyny... no cóż, 1700kg, SUV, hydrauliczny automat, AWD przy każdym ruszaniu i przyspieszaniu... lepiej pozbyć się złudzeń; nie przekroczyłem jeszcze nawet 120, jeżdżę bardzo przewidująco, często na wybiegu, powoli, a na wyświetlaczu póki co 9,5l/100kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie jestem zaskoczony, a jednak rozczarowany, bo to przecież ECOBOOSTGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tandeta i kicz - "chromy", świecące czarne plastiki (szybciutko będzie widać rysy), itd.
- mimo że mam boczne nawiewy bez "chromowanej" ramki (Trend), to i tak w obydwu lusterkach odbijają się przy słonecznej pogodzie całe te czarne nawiewy i oczywiście "chrom" z pokręteł tychże nawiewów...
- spasowanie drzwi - z lewej strony przednie zachodzą na tylne, z prawej tylne wystają ponad przednie, niejako pod wiatrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- aż prosi się o elektryczny hamulec postojowy, bo z tego twardego podłokietnika jakoś niezbyt ergonomicznie zaciąga się i zwalnia ręczny
- ogrzewanie postojowe - OK, poniżej 5'C automatycznie robi za dogrzewacz, ale brak jest przycisku w kokpicie, czyli spontaniczne włączenie tylko z menu komputera... bez pilota z możliwością programowania czasu pracy dla jeżdżących na krótszych trasach (10 minut+), parktycznie bezużytecze, bo przy programowaniu przez komputer, nie ma możliwości ustawienia czasu pracy ani nawet momentu rozpoczęcia pracy! tylko moment zakończenia pracy i nagrzania do żądanej temperatury... tragedia! Zamiast wydawać krocie na drogiego pilota (EasyStart Remote+/EasyStart Call) + montaż + programowanie, żeby grzać 10 czy 15 minut, wolę kupić drugi aku + dobry automatyczny prostownik i grzać od weekendu do weekendu, ile dusza pragnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedy takie programowanie jest dla mnie OK.

Podsumowując: Fajny praktyczny samochód, jeśli jeździ się "wokół komina" i potrzebuje takiego; poprawny, ale mało komfortowy. Do jeżdżenia dynamicznie i ponad 100km/h brałbym nowego Focusa kombi SCTi + Powershift. Potwierdza się, że kto SUVa/AWD nie potrzebuje, niech lepiej tego nie kupujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To nie jest samochód na trasę czy autostradę.

Ostatnio edytowane przez Daho ; 06-04-2014 o 14:12
  Odpowiedź z Cytatem