View Single Post
Stary 27-01-2009, 14:41   #12
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,054
Domyślnie Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...

Cytat:
Napisał KrisK
Z informacji uzyskanych w Fordzie silnik 1.8 nie jest starą konstrukcją bo nieiwele ma wspólnego z 1.8 TDCI z poprzedniego Focusa ale nie mam danych więc się nie wypowiadam. Z silnikiem 1.8 TD Forda to już chyba nic wspólnego nie ma...
Nie ganię, już tego silnika, bo mnie przekonaliście, że to jest bardzo dobre rozwiązanie i dzięki temu paleta silników diesla jest pełna - dodatkowo o tani w eksploatacji (choć tutaj bym polemizował, bo 2.0 i 2.2 mają łańcuszek rozrządu, którego nie zmieniasz) i w zakupie.

Ale chcę, żebyś wiedział jedno. Silników nie projektuje się z dnia na dzień i jutro możesz mieć go wyprodukowanego. Nawet jeśli jesteś w ferrari. Głównie mowa o bloku, tłokach i wale korbowym. Tutaj od lat nic się nie zmieniło, jak było tak jest - tłoki chodzą góra dół. Zaś produkcja silnika, to skomplikowana sprawa. Tata, który jest wykształconym mechanikiem mówił mi, że właśnie blok, czy tłoki po wstępnym odlewie muszą "poleżakować" rok albo i dłużej aby nabrały mocy! (nie wiem o co chodzi ale tak jest) Dopiero potem to zostaje poddane ostatecznej obróbce i wsadzone do samochodu. Więc jak masz silnik 1.8 diesel i części, które już od dawna są produkowane i masz dzisiaj dostępne "leżaki", które możesz teraz wsadzić do auta to jest to tańsze niż nowa produkcja od nowa (od zaprojektowania do wsadzenia do auta minie rok lub więcej). Dlatego pewnie ford zdecydował zostawić sam dół, zaś modyfikować górę. I dlatego mamy tyle wersji silnika 1.8, który ma "dół" cały czas ten sam. Na pewno głowice były modyfikowane, bo w MK2 jest inna niż w MK1 ale widocznie sprawa wsadzenia 16V to już nie taka prosta sprawa...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem