Temat: [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km
View Single Post
Stary 27-08-2009, 14:29   #104
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał TZ_TeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jestem następny. Chyba nie umiem wkleić wykresu niestety, to skrobnę tylko wynik końcowy. Kreator Mocy w W-wie współpracujący z V-techem.

S Max 2,2 tdci z 2008 roku.

Przed wirusem:
- 174 KM (3388 obr) oraz 422 Nm (2258 obr)

Po chipie odpowiednio:
- 213 KM (3368 obr) oraz 516 Nm (2254 obr)

Bardzo, bardzo zacna różnica w jeździe. W szczegółach opisywać nie będę kogo to "poniżyłem" startując ze świateł, bo nie o to chodzi. Na czuja wydaje mi się, że sekundę do 100 pewno zyskał. Jutro pojadę A dwójką i wtedy dopiero coś będę mógł powiedzieć, co się dzieje z V max i co się dzieje w przedziale 3,5 - 4 tyś na 6 biegu i jak to się zachowuje.
Po chipie komp wyzerował oczywiście i po przejechganiu pierwszych 100 km w cyklu miejskim wyszło spalanie 8,0 L/100km !!! Przy poprzednim 9,4 L wynik jest zastanawiający. Nie zmartwię sie zbytnio, gdyby stan ten potwierdził się również podczas dalszych przebiegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr,
TZ_TeZet
TZ_TeZet, wynik rewelacyjny. Gratulacje.

Czy udało się przez złącze diagnostyczne czy trzeba było wyjmować cały komputer?

Na jakim paliwie robiłeś te pomiary?

pozdrawiam IRONANT
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem