Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 16-08-2020, 09:33   #303
Kaka89
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Klamry
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 12
Angry Odp: Częste wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Mirok1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Prośba o pomoc w diagnozie. Spróbuje sklecić co się działo, choć w krótkim okresie dużo się działo.
Problem jaki u mnie występuje to wypalanie za wypalaniem, czyli zakończy proces wypalania i za jakiś 1km zaczyna ponownie (trzy warsztaty nie ogarnęły z czego jeden serwis forda).
Auto od 7 m-scy jest ze mna. W październiku został wymieniony dpf na zamiennik, ponieważ stary był częściowo stopiony (chip box). Długo nie pojeździł bo w grudniu zatarła się pompa wysokiego ciśnienia, uszkodziła wałek i oczywiście opiłki dostały się do układu paliwowego (tez wtryski), z bólem ale temat po 1,5 miesiąca ogarnięty. Po tych naprawach masa błędów że filtr zapchany wieć wylądował na czyszczeniu chemicznym, po czym był spokój na chwile.
Od paru miesięcy jest masakra:
Po skasowaniu wartości forscanem był spokój na jakieś 300km, po nim jak zaczyna wypalać to nie ma końcą, zaczyna-wypala-kończy i za moment zaczyna ponownie nie pomagała żadna dłuższa trasa, żadny styl jazdy (spokojna jazda czy pedał w podłodze).
Po czytaniu postów na forum postanowiłem sprawdzić i podmienić filtr na używany ori. Po zdjęciu starego okazało się że końcówka czujnika temperatury była wkręcona w cześć roboczą filtra. Zamiennik poszedł na reklamacje, coś z wymiarami im sie.......Myślałem że koniec problemów choć temp wydawały się ok przy wypalaniu. Spokój był ale tym razem na 600km. Obecnie komp nie wyrzuca błędów lecz wartości od ostatniego wypalania i średniego dystansu mocno rosną a nie maleją. Załamka...prosiłbym o jakąś pomoc w temacie.
https://zapodaj.net/add938a09894d.jpg.html
Dzienny przebieg 50-100km, 70/30 trasa/miasto.
Pozdrawiam
Miro
No to witam w klubie. Mam tak samo. Wypala 15-20 min. Przejade 2 - 3 km i znowu wypala. I tak w kółko. Wróciłem z trasy 450 km. Nie było chwili bez wypalania.

Walczę z problemem od roku.

Na początku lały wtryski - zrobiłem.

Potem rzygało turbo - zrobiłem/ regeneracja/ nowa grucha.

Dolot wyczyszczony.

Filtr DPF wymieniony na drugi używany z przebiegiem 100kkm.

Dopalacz wyczyszczony, świeca dopalająca nowa. Pompka sprawdzona.

Wszystkie filtry oleje rozrząd (pasek/ łańcych) nowy.

Egr wyczyszczony.

Czujnik DPF nowy.

Map sensor raczej OK, po odpaleniu pokazuje atmo..

Żadnych błędów. Load nie przekracza 29%. Temperatura wypalania oscyluje 525 - 575 st..

Wypalanie statyczne niby kończy ale komunikatem że przekroczono czas dozwolonego wypalania.

Zastanawia mnie jeszcze sprawa węzy od filtra do czujnika.

U mnie wąż z grubego przewodu filtra jest połączony z cienką rurką czujnika, czyli odwrotnie. Ale wiązka przewodów idzie tak że inaczej się podłączyć nie da ... jak zamienię przewody mam błędy o wartości podprogowej etc.. Jak jest u Was z tymi przewodami?

I jeszcze jedna sprawa. Po odpaleniu są wartości spalania etc.. Po włączeniu dopalania znikają, mam tylko kreski ...

Czy ktoś podpowie co można jeszcze sprawdzić?

A i zaślepiłem EGR. U mnie raczej bez różnicy.

Ktoś sugerował elektrozawory, ja też po zgaszeniu mam taki dziwny dźwięk jakby upuszczanego powietrza, czy to normalne?

KKA
Kaka89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem