View Single Post
Stary 29-11-2017, 22:12   #12
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS

Ja tam osobiście nigdy nie znalazłem oleju Motula, który zrobiłby na mnie jakieś super wrażenie. Jak dla mnie z dostępnych w Polsce najlepsze jest Liqui Moly. Pamiętam jak tylko wszedł ich Leichtlauf 10W40 MoS2. Jakie cuda się na nim działy. Wyciszające się popychacze hydrauliczne, zmniejszone zużycia oleju, no cuda na kiju. Teraz mają wprawdzie dodatek do oleju MoS2, ale może zaszkodzić DPF-owi, więc lepiej zalać ich olej lub jakiegoś Ravenola lub Valvoline, zgodnego ze specyfikacją.
Jeżeli natomiast chodzi o sztywne trzymanie się specyfikacji Forda, to w przypadku silników 1,6 i 2,0 TDCi to tutaj należy spojrzeć z pewnym przymrużeniem oka. Te silniki jeżdżą przecież w grupie PSA. Trochę mi się śmiać chce, jak do swojego Focusa mam w wykazie LM wyłącznie Special Tec F, a do teścia Berlingo 1,6 HDi zalecają Top Tec 4200 lub Top Tec 4300. A że do Citroena oryginalnie zalewają Total (1/3 tańszy od Liqui), toteż za każdym razem dumnie wlatuje bańka i wpis do książki Total INEO ECS. Aż się zastanawiam po co przepłacam za olej do tego samego silnika w Foce. Podobnie śmieszna sytuacja z filtrem oleju. Zazwyczaj ląduje u mnie oryginał Peugeot/Citroen, a jak nie ma w dobrej cenie, to wsadzam Purfluxa, który jest dla nich producentem oryginału.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem