Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 2,0 TDCI zapala i gaśnie
View Single Post
Stary 20-02-2012, 22:26   #1
Wodzu
ford::average
 
Avatar Wodzu
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Poznań
Model: Focus II FL GOLD X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie 2,0 TDCI zapala i gaśnie

Witam po kilku latach przerwy.... Nadszedł czas na kolejną Fokę. Tym razem FFII FL 2,0 TDCI gold x ( chociaż bez czujnika deszczu i światła). Przebieg 68 tys. Polski i serwisowany

Czytam od kilku dni posty i szukam informacji na temat mojego problemu... niestety żaden nie pasuje dokładnie do przypadłości mojego auta.

Problem jest następujący. Od czasu do czasu raczej przy ciepłym niż przy zimnym silniku zdarza się ze silnk zapala dochodzi do ok 500-600 rpm i gasnie. Przekręcam kluczyk i znowu to samo. Powtarza sie to kilka razy i silnik zapala i pracuje bez problemu. Moc jest - chodzi jak rakieta ( mam porównanie do Passata 2,0 TDi CR i 140kM, którym jeżdżę na co dzień) i bez problemu śmiga nawet 210 km/h. Dzisiaj rano miał te objawy na zimnym. Po południu powtórzyło się na letnim silniku... popróbowałem trochę i wychodzi na to że jak zgaśnie i cofnę kulczyk na 0 i odczekam 2-3 s i ponownie zapalę to silnik zaskakuje na dotyk i chodzi. Ale np jezeli przekręce zapłon i czekam aż kontrolki zgasną to może nie odpalić... czy wskazuje to np na zapchany filtr paliwa? Auto ostani przegląd miało w maju 2011 przy przebiegu 57 tys...

Generalnie od zakupu zauważyłem żę zapala raczej kulawo na letnim lub ciepłym silniku ( chociaż za pierwszym razem), a na zimnym pali na dotyk..

Na początku nie przejmowałem się tym zbytnio bo jeżdziłem ostanio 4 autami VAG i tam też się czasami zdarzało, że zapalał i gasł i tak po kilka razy. Tylko że to zdarzał się tu co 5-6 a czasami co 20 tys km....

Z góry dzięki za pomoc

Ostatnio edytowane przez Wodzu ; 21-02-2012 o 14:31
Wodzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem