View Single Post
Stary 29-06-2009, 13:38   #4
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rufik dzięki za odpowiedź, ale chyba to nie o to idzie. Wiem, że na zimnym siniku chwilowe spalanie jest większe niż jak się silnik rozgrzeje, ale z tego co wiem to średnie spalanie jest liczone na dłuższych dystansach niż 5, 10 czy 15 km.
Tak tak, średnie spalanie jest na pewno liczone z dużych odcinków lub wręcz z całości przebiegu małego licznika (choć raczej to pierwsze jak się zastanawiam nad tym). Ale nie wiem, czy ilość km do przejechania jest liczona analogicznie. Na zdrowy rozum powinno być, a to oznacza, że być może masz awarię któregoś wskaźnika.


Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli idzie o ten mój problem to dziwne jest to, że po odpaleniu auta wskazówka paliwa idzie od góry i zatrzymuje się w miejscu, gdzie pokazuje ilość paliwa w zbiorniku, a jak gaszę silnik to wskazówka opada poniżej 0 lub czerwonej linii.

Nie rozumiem, co jest w tym dziwnego. Załączasz stacyjkę - załączają się wskaźniki (w tym paliwa). Wyłączasz - wyłączają się wskaźniki (opadają na min.). Normalne.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem