View Single Post
Stary 22-04-2010, 18:45   #6
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: Wożenie dziecka w fotelu pasażera (z przodu) w Galaxy.

Cytat:
Napisał jaro66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak Wy ale ja wyczytałem kiedyś,że można dziecko przewozić w foteliku z przodu tylko tyłem do kierunku jazdy,a jak nie ma możliwości wyłączenia poduszek przednich to nie wolno ich przewozić przeodem do kierunku jazdy. Ja swoje dzieci woziłem zawsze z tyłu w fotelikach i wydaje mi się,że tak było najbezpieczniej.A jak widzę nieraz nieodpowiedzialnych rodziców co małe dzieci przewożą na kolanach z przodu to mnie szlak trafia.
Coś pokręciłeś.Dwa posty wyżej napisałem jak to jest z przepisami.Pomyliłeś tylko kiedy wolno przewozić tyłem lub przodem do kierunku jazdy.Art 45 p.r.d.Nie wolno tyłem do kierunku jazdy jak masz poduszkę.
jedynie nie moge znaleźć definicji specjalny fotelik ochronny.A właściwie taki który odpowiada normą ECE.Ponieważ na przednim siedzeniu dziecko można przewozić tylko w specjalnym foteliku,natomiast na tylnym siedzeniu dopuszcza się inne urządzenia typu siedziska,podwyższenia.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem