View Single Post
Stary 02-08-2022, 22:17   #4
PrzemoFF
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-06-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: sync 2.5 nie łączy się z telefonem

minęło trochę czasu i w końcu mamy to! działa. Dlatego postanowiłem zostawić wiadomość dla potomnych aby nie musieli przechodzić tej samej, żmudnej ścieżki zdrowia co ja. A więc do rzeczy.

U mnie podsumowując było tak:
1. żaden z 5 telefonów samsunga nie działał poza jednym modelem a71
2. każdy podpięty iphone działał.
3. kabel wykorzystany do podłączenia wszystkich telefonów ten sam - zakupiłem przejściówkę usbc -> lightinng (iphone)

Ważne rzeczy, do których doszedłem a w mojej opinii nie są jasno opisane w sieci to:
1. telefon nie musimy parować wcześniej poprzez bloutooth! w wielu poradnikach online wszyscy pierwsze parują korzystając z bluetooth a dopiero później podpinają telefon kablem. Bzdura!

Wystarczy podpiąć telefon kablem.
2. Bierzemy kabel usb, poniżej 1,5m a najlepiej oryginalny od telefonu. Jak nie masz i nie działa na obecnym to kup / pożycz z 2 inne kable.

3. aktualizujemy sync do najnowszej wersji oprogramowania

4. w telefonie zarówno iphone / android musimy mieć aktywnego asystenta głosowe. Bez tego w moim przypadku nie udało się pozytywnie uruchomić połączenia na ŻADNYM TELEFONIE.
5. instalacja innych tj. nowszych, starszysz wersji android auto w telefonie pobieranych z apk mirror nie pomogły. Według mnie nie ma to żadnego sensu.

Co można jeszcze zrobić jeżeli powyższe zawiodą:
1. reset systemu w samochodzie z opcji ustawień
2. reset do ustawień fabrycznych telefonu i uruchomienie go oraz test bez przywracania aplikacji / ustawień z backupu!
3 reset twardy samochodu poprzez odłączenie akumulatora na kilka minut.

[DODANO]

Na koniec fascynującej lektury oddałem do ASO samochód aby na gwarancji sprawdzili i usunęli usterkę.
Sprawdzenie komputerem systemu nie wykazało problemów. Na moje szczęście osoba testująca miała telefon samsunga, na którym także nie działAło połączenie a android auto niby się włączał ale zaraz wyłączał.
Sprawdzili hub USB, który okazał się uszkodzony , został wymieniony i wszystko działa teraz jak należy!
Hub usb to krótko mówiąc panel z usb pod radiem do którego powinno podłączyć się telefon.

Mam nadzieje, że moje podsumowanie przyda się komuś. W razie problemów z android auto piszcie na priv ;-)

Ostatnio edytowane przez arturek ; 26-11-2022 o 19:59
PrzemoFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem