View Single Post
Stary 22-02-2013, 23:19   #1118
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał longer1231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dwie strony temu opisywałem swój problem ze zgubionym kodem wtryskiwacza.
Po wgraniu nowych kodów problem zniknął, jednak z komory silnika przy wkręcaniu na obroty dało się słyszeć klepanie (lub klekot). Zleciłem wykonanie próby przelewowej. Dziś odebrałem samochód i wyniki próby:
Czas próby - około 1 minuta
Wtryskiwacz 1 - 1,5ml
Wtryskiwacz 2 - 2ml
Wtryskiwacz 3 - 10ml
Wtryskiwacz 4 - 1,5ml

Nie mogę coś uwierzyć w te liczby. Według mnie są za małe. Zapytałem się, dlaczego tak krótko trwała ta próba - odpowiedź była prozaiczna - zapełniła się trzecia menzurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Klekotanie lub stukot pozostał. Denerwuje mnie to okropnie, ale mam nadzieję że to zniknie po przejechaniu kilkuset kilometrów (narazie zrobiłem około 30). Nagrałem film, by pokazać wam o co mi chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=8hb5IXyJNqk Słychać mocno od około 20 sekundy, kończy się w 30 sekundzie. NIE KLEKOCZE GDY SILNIK SIĘ ZAGRZEJE.
Samochód po 3 dniach nieodpalania i stania na mrozie odpalił pięknie za pierwszym razem nie wypuszczając bąka dymu. Jedyne co zauważyłęm, choć nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie - spadła lekko moc. To nie to samo co przed usterką. 2200 obrotów na 5 biegu i ledwo 100 km/h...
Sprężynka narazie nie występuje. I niech tak zostanie, przynajmniej do marca kiedy to zregeneruję wtrysk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich!



powiem szczerze u mnie też tak klekotał lecz chyba źle złożyłem wtrysk, po ponownym wykręceniu - przeczyszczeniu i dokładnym skręceniu problem ustał od razu.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem