Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymieniać olej czy nie wymieniać oleju?
View Single Post
Stary 31-08-2015, 16:03   #5
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: [MK4 Mondeo] Wymieniać olej czy nie wymieniać oleju?

Cytat:
Napisał Velsu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnóstwo pomocnych informacji, dziekuje pięknie.

No wlasnie juz dobijam do 200kk prawie a auto zakupilem gdy mialo 165kk i nie mam zadnych informacji czy poprzedni wlasciciel (bo z niemiec) wymienial chociaz raz w zyciu olej czy nie, a w serwisie przez tel (Robert Cichecki Auto Sport w Warszawie na Modlinskiej) powiedzieli ze sie wymienia i to glupoty, ale tez tak przeczuwalem ze jak to zabije skrzynie to licza na to ze wroce i zostawie grube tysiace.

Orion512 sie juz do mnie odezwal i sprobuje najpierw update softu, chociaz w serwisie Bosch podczas ogolnego przegladu stwierdzili ze jest mały wyciek ze skrzyni..hmm...jest jakis sposób zeby sprawdzic stan oleju w ASB czy tez niestety tylko w serwisie moga stwierdzic jego stan?
Sensownie to tylko ktoś znający się na skrzyniach sprawdzi Ci stan oleju.
W moim Mondeo mam tą samą skrzynię, ale inny silnik (2300 benzyna) i mam niby bagnet. A i tak jak przyszło co do czego to do sprawdzenia poziomu oleju i podczas uzupełniania używali komputera badając ciśnienia na elektrozaworach. I wyszło konkretnie na kompie, że należy dolać 250ml.
W 2,0TDCI bagnetu na 100% nie ma, więc musisz zdać się na taki czy inny serwis. Wycieku oleju nie lekceważyłbym w żadnym wypadku bo po pierwsze zbyt niski jego stan zabije skrzynię, a po drugie nieszczelność skrzyni powoduje że ciśnienie wewnątrz układu jest niewłaściwe. A jak wiadomo skrzynia automatyczna to urzadzenie hydrauliczne gdzie ciśnienie robi wszystko.
Tak więc na Twoim miejscu zacząłbym bezwzględnie od tej nieszczelności, a potem myślał co dalej i bawił się w aktualizacje, etc.
Może się okazać, że aby uszczelnić transmisję trzeba będzie i tak zwalić olej i Twój dylemat sam się rozwiąże bo nie będziesz miał wyjścia.
Pozdrowienia.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem