View Single Post
Stary 17-04-2010, 13:07   #1
marck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Wa-wa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk

Witam, kupiłem esia 2,0 tdci 140km. Samochód do tej pory jeździł z olejem Formula E.Jak wszyscy zorientowani wiedzą, tego oleju Ford już nie sprzedaje. Zastąpili go Formulą F. Problem polega na tym, że pierwszy olej był półsyntetyczny, a Formula F jest olejem w pełni syntetycznym.Syntetyk ma właściwości płuczące i przy większych przebiegach taka zmiana nie musi być korzystna dla motoru. Rozmawiałem z mechanikiem w Fordzie i potwierdził, że zdarzają się przypadki "brania oleju" po zmianie na Formule F.
Czy mieliście już taką "wymianę" i z jakimi efektami.Mój esio ma 80000tyś przelatane. Pomóżcie rozwiązać mi ten problem, może jest jeszcze olej półsyntetyczny innej firmy o tych samych parametrach, który by pasował do tego silnika.
P.S.
Prośba do moderatorów: Panowie nie zamykajcie tego wątku. Problem wydaje się być poważny i godny zainteresowania szerszego kręgu forumowiczów. Być może rady tych, którzy już te oleje zamienili mogą być bardzo pomocne dla innych przed którymi ten dylemat dopiero się pojawi.


Pozdrawiam
marck jest offline   Odpowiedź z Cytatem