Temat: [Mondeo 2000-2007] Świece żarowe grzeją za długo
View Single Post
Stary 23-05-2019, 09:41   #38
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co podają na forum to mają grzać maksymalnie 30 po uruchomieniu silnika. Jednak nikt z tych co tak piszą nie sprawdził tego u siebie. U mnie grzeją 2 minuty i chciałbym wiedzieć czy to jest poprawne czy nie. Wystarczy, że sprawdzicie ile u Was grzeją i jeśli kilka osób powie, ze na zimnym też około 2 minuty to temat zamknięty. Jeśli natomiast wyjdzie, że jest to około 30 sekund to znaczy, że u mnie coś jest nie tak.
U mnie w mk3 tdci 2004 grzały po uruchomieniu silnika ok. 30 sekund. Czy 2 minuty jest poprawnym czasem? Chyba nie, ale zaczął bym od sprawdzenia, co jest ustawione w sterowniku silnika bo to on zarządza rozruchem i innymi pierdołami. Może jest jakaś opcja do przestawienia, bo 2 minuty to trochę bez sensu, zwłaszcza jak jest temperatura na plusie.

Może jest jakaś opcja do przestawienia typu - wersja pojazdu - z "bardzo zimne klimaty" na "zimne klimaty" bo to może być info dla PCM jak ma sterować dogrzewaniem silnika po dłuższym postoju

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 23-05-2019 o 09:44
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem