View Single Post
Stary 26-01-2009, 20:20   #7
muaddib
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: KRK
Model: Mondeo Mk.5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...

Cytat:
Napisał peterpz
Skoro jest silnik 2.2TDCi, to spoko i teraz mi bardziej podoba się paleta silników. Pozostaje jednak niesmak, że VW jest o krok do przodu cały czas, bo z 2.0 wyciąga 170KM (nie kupię jednak VW bo jest strasznie brzydki).

Co do silnika 1.8 to nie mówię, że jest denny ale jeszcze raz spytam. Czy na prawdę ma on dalej 8 zaworów? Jak na taką technologię jaką mają teraz producenci, turbiny o zmiennej geometrii, common rail, dwumasowe koła zamachowe to 8 zaworowy silnik wygląda jakby to auto miało parowy silnik! (chciałem oddać jego zacofanie, bo era 8 zaworowych silników skończyła się w dieslach w 2000 roku, zaś w benzyniakach w 1990. Oczywiście niektórzy dalej je produkują...)
ojjjj chyba czegoś nie rozumiem, to znaczy punktu widzenia kolegi. Skoro silnik ma parametry techniczne do przyjęcia, jest niezawodny i oszczędny to chyba fakt, że jest on parowy to nie ma większego znaczenia ?? Jakie ma znaczenie czy ma 8, 16, czy dowolną inną liczbą zaworów, cylindrów .. itp. ? Jak chcesz mieć ostatni krzyk techniki - kup Ferrari. O ile ja się orientuje - ale mogę się mylić - to turbina jest o zmiennej geometrii w 1.8.
A porównywanie do VW, który jeszcze ciągnie technologię pompowtryskiwaczy - chyba nie ma sensu. Choć w nowych modelach już się przeprosił z CR.
__________________
był - Mondeo Mk4 (2012), 2.0TDCi 140KM, Panther Black, Titanium
jest - Mondeo Mk5 Vignale (2017), 2.0TDCi 180KM, Ruby Red
zaFORDzony od 1999 ....
muaddib jest offline   Odpowiedź z Cytatem