View Single Post
Stary 26-01-2009, 17:56   #5
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...

Zatem tutaj przedstawiam Wam wyciąg z oficjalnej strony forda na temat silników mondeo i nie ma tam wzmianki o 2.2:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skoro jest silnik 2.2TDCi, to spoko i teraz mi bardziej podoba się paleta silników. Pozostaje jednak niesmak, że VW jest o krok do przodu cały czas, bo z 2.0 wyciąga 170KM (nie kupię jednak VW bo jest strasznie brzydki).

Co do silnika 1.8 to nie mówię, że jest denny ale jeszcze raz spytam. Czy na prawdę ma on dalej 8 zaworów? Jak na taką technologię jaką mają teraz producenci, turbiny o zmiennej geometrii, common rail, dwumasowe koła zamachowe to 8 zaworowy silnik wygląda jakby to auto miało parowy silnik! (chciałem oddać jego zacofanie, bo era 8 zaworowych silników skończyła się w dieslach w 2000 roku, zaś w benzyniakach w 1990. Oczywiście niektórzy dalej je produkują...)

Jedyne co mnie może przekonać do jednego wałka rozrządu to to, że może ford faktycznie chciał zrobić tanią wersję, bo rozrząd jest prostszy, 2x mniej zaworów i popychaczy itd... Tylko, że ten silnik nie może rozwinąć skrzydeł, bo napełnianie cylindrów jest trochę upośledzone w silnikach o 2 zaworach na cylinder. Pamiętajcie, że 1.8 diesel ford zaprojektował w latach 80 i dlatego tak psioczę na niego, bo jestem pewien, że ma te same tłoki i blok co mój 1.8TD, więc konstrukcja jest już wiekowa...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem