Temat: [Focus 1998-2004] Blokada przed wrzuceniem 1biegu?
View Single Post
Stary 09-09-2009, 13:46   #15
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Blokada przed wrzuceniem 1biegu?

Bo sprzęgło (tarcze sprzęgła) się zużywa, ale w innych sytuacjach. Nie wtedy, gdy pedał jest wciśnięty tylko np. na półsprzęgle, przy gwałtownym ruszaniu, przy ruszaniu pod górę, przy ruszaniu na wysokich obrotach albo gdy trzymasz niepotrzebnie nogę na pedale podczas jazdy.
Też musiałem zmieniać po 120 tys. ale nie uważam żeby to było dziwne. Wystarczy, że ktoś intensywnie użytkował auto, jeździł w szpilkach albo mieszka w takim miejscu, że musi ruszać z ręcznego na drogę główną, położoną 5 metrów nad domem...

W sumie zeszliśmy z tematu, dodam jeszcze, że synchronizatory warto oszczędzać. W starym Wartburgu miałem taki zużyty synchronizator że nie działał, dopiero z instrukcji od samochodu dowiedziałem się, że w Wartburgu 1 bieg jest synchronizowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to czasami nie wiem czy lepiej wrzucić dwójkę i rozpędzać na półsprzęgle, czy wrzucić jedynkę mimo że jest np. 12-15km/h na liczniku.

Ostatnio edytowane przez mamrot ; 09-09-2009 o 13:49
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem