Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 04-08-2022, 08:49   #2736
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Stuknęło mi że 2 tygodnie temu 100kkm. Aktualnie, 103kkm. Samochód jest w stanie jakby planował autodestrukcję. Luz najpierw na lewej (naprawiony), teraz na prawej półosi. Skrzynia nieraz wali jakby chciała wyskoczyć spod maski (ASO w końcu zdiagnozowało niesprawny elektrozawór, trwają negocjacje z leasingodawcą). Jestem na wakacjach i o tyle dobrze, że zabrałem laptopa z Forscanem, to mogłem pokasować błędy i adaptację skrzyni - na chwilę pomaga. We wnętrzu brzęczenie słychać z każdej strony - ostatnio zlikwidowałem świerszcza nad lusterkiem wstecznym, ale okazuje się, że bardzo podobny jest gdzieś w konsoli centralnej. Drzwi i słupki - masakra, bez muzyki ciężko jechać (ale nie za głośno, bo wtedy też pierdzą).
Ładowarka bezprzewodowa nadal nie działa (od listopada 2021), podmiany ładowarki nic nie dają, moduł WCAM nie zgłasza żadnych błędów, ASO czeka od kwietnia na rady od centrali Forda - nic.

Także polecam, jest w pytę. Focus MK4 to najbardziej usterkowy samochód jakim w życiu jeździłem, a trochę ich było.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem