Temat: [Transit 2000-2006] Jak odłączyć webasto ?
View Single Post
Stary 27-11-2013, 08:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez to rozładowaly mi sie akumulatory.
Ale chyba nie wtedy, gdy stacyjka jest wyłączona? A kiedy silnik pracuje, to alternator powinien mieć dużą nadwyżkę prądową.
W instrukcji bezpiecznik nr 216 w skrzynce w kabinie opisany jest, że między innymi obsługuje dodatkową nagrzewnicę (i jeszcze ogrzewanie przedniej szyby i ogrzewanie siedzeń). Myślę, że ogrzewanie wodne ma swój własny przekaźnik.

Ale dziwie się tobie, że chcesz to wyłączyć - ja byłbym mega szczęśliwy posiadając coś takiego w swoim 2,0tdci. Przy -5 stopniach w jeździe miejskiej mam auto stale niedogrzane, dopiero w trasie jak grzeję ponad 100km/godz, to silnik po pewnym czasie złapie temperaturę. Takie ogrzewanie w naszym klimacie to... skarb.

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to webasto "mokre" czyli podgrzewa tylko płyn chłodniczy
Jak to tylko? To przecież kapitalna zaleta - skoro dogrzeje płyn, to i ogrzewanie masz ok.
=================================

Czy masz zegar z programatorem, czy jest to wersja całkowicie automatyczna?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-11-2013 o 08:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem