Temat: [Galaxy 2000-2006] Wypalona skrzynka bezpieczników
View Single Post
Stary 13-08-2013, 23:12   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników

Cytat:
Napisał mapet79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim Galaxy 1,9 TDI najpierw zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora a następnie podczas jazdy zapalały się kolejne kontrolki ABS, poduszka, ESP(którego nie mam), klocki hamulcowe. Po zatrzymaniu samochodu zauważyłem że skrzynka bezpiecznikowa przy akumulatorze jest częściowo nadpalona. Wymieniłem ją na nową (200 zł) ale po uruchomieniu silnika dwa najgrubsze kable wchodzące do skrzynki nadal się grzeją. Wszystkie kontrolki oprócz klocków hamulcowych zgasły, ale nie próbuję jechać autem w obawie że nowa skrzynka też się spali.
Czy ktoś wie co może być przyczyną, że kable są gorące i skrzynka się wypaliła?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną grzania nie jest skrzynka, tylko kable dochodzące do skrzynki. Fabrycznie źle jest zaciśnieta najczęćiej na najgrubszym kablu, tym co idzie od alternatora, czyli pierwszym od akumulatora, metalowa końcówka z dziurą i nakrętką, pod bezpiecznik 150-160 Amper.
Trzeba wymienić ten zacisk, albo oczyscić i dokładnie polutować miejsce połączenia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem