Temat: [Kuga 2020- ] Stan akumlatora
View Single Post
Stary 17-04-2024, 16:20   #15
Mirkozi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2024
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam
Mirkozi jest offline   Odpowiedź z Cytatem