View Single Post
Stary 13-03-2013, 05:10   #9
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: srebrny kolor, inny odcień zderzaka

To akurat mi nie obce, zauważyć różnice jest bardzo łatwo o ile jest.
Nikt nie powiedział że auta te nie miały napraw.

Ja piszę że malując zderzak i błotnik tym samym odcieniem nie będzie różnicy.

Malując zderzak dobranym lakierem może byc różnica albo z winy lakiernika, albo lakieru. Zdezrak sam z siebie nie będzie sie różnił, jedynie jak wczesniej ktoś wspomniał z samego umiejscowienia go i konta padania światła moze być widać jakąś różnicę, ale dostrzeże to wprawne oko. Lakierowany dobrze dobranym odcieniem po polerce całego auta różnicy nie będzie nawet bez cieniowania. I zderzak czy lusterko nie ma tu żadnego znaczenia. O to mi chodzi. Chyba że sam odcien bedzie na tyle wredny, ale to nie norma a przypadki.

Duża różnica odcieni świadczy o naprawie, czasem i auta salonowe są lakierowane (uszkodzenia przy transporcie). U mnie w pracy mamy Jumpera, nowy w 2008 kupiony, naprawiany cały tylny bok za drzwiami, do tego strasznie kiepsko dotarta szpachla/podkłąd rysy sa jak po papierze 120. To było już przy kupnie i nikt z salonu o tym nie wspomniał.


Lkaierując element i nie polerując reszty lub nie zrobienie cieniowania przy niektórych kolorach później odbywa się kosztem różnic, za to przy kolorach metalicznych srebrnych czy im podobnych ciężko idealnie dobrać odcień, szczególnie gdy danego koloru mamy 3 czy 5 odcieni.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem