Temat: [Mondeo 2000-2007] wariujący wskaźnik poziomu paliwa
View Single Post
Stary 29-01-2010, 15:42   #8
aenteoen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] Wskaźnik paliwa - oszalał?

Witam wszystkich Mondziaków jako, że jestem tu nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem identyczny problem ze wskazaniami w swoim Mondku. Zajezdzajac na stacje ze swiecaca sie rezerwa, tankowalem sobie za 100zl co jest rownowartoscia +/- polowy zbiornika, a strzaleczka wedrowala daleko za polowe, a nawet ponad max. I tak sobie w trakcie jazdy a to wskaznik opadl i zapalala sie kontrolka rezerwy, a to pokazywal stan faktyczny, a to znow wedrowal w te milsze dla okaz rejestry. Nie wiedzac o co chodzi, nauczylem sie jedzic na ilosc km, z tym tylko ze zawsze przy przebiegu na tankowaniu ok 260km zapalala sie rezerwa tak na dobre - poki nie dotankowalem. I tak sobie jezdzilem ponad rok, az do wtorku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zatankowalem w poniedzialek tak jak zwykle i tak jak zwykle wskaznik pokazywal co chcial. A we wtorek wymieniajac olej, wymienilem filtr paliwa (bo zima, bo dawno nie wymieniany itp). I wogole nie zwracajac uwagi na wskaznik poziomu paliwa jezdzilem az przebieg na tankowaniu wyniosl 300km a wskazowka uparcie wskazywala 1/4 zbiornika. Pomyslalem sobie ze moze sie zacielo na amen, albo co jeszcze innego i napewno lepiej zatankowac niz potem pchac i tak tez zrobilem. Mocno zdziwiony bylem gdy po zatankowaniu za nastepne 100zl i przekreceniu kluczyka wskazowka grzecznie i niemal bezblednie powedrowala o 2 podzialki w gore. Od tamtej pory bacznie obserwowalem i nie zauwazylem bledu we wskazaniach poziomu paliwa. Takze nie wiem czy to nie zwykly fart (watpie), czy najzwyczajneij w swiecie pomogla wymiana filtra paliwa... Mam nadzieje, ze i Wam ten prosty i tani (filtr FILTRON - 50zl) zabieg pomoze, a napewno nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
aenteoen jest offline   Odpowiedź z Cytatem