View Single Post
Stary 12-12-2007, 08:57   #15
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-RS
Obiaw uszkodzonego kola dwumasowego jest taki ze przy odpalaniu silnika i jego gaszeniu wystepuje dosc glosny hurgot.W trakcie pracy silnika tego nie slychac.
U mnie ten hurgot czasami występuje przy gaszeniu, odpala normalnie i bez najmniejszych problemow. Jak gaszę to czasem silnik zatrzesie, wiec moze to pierwsze oznaki padu kola dwumasowego. Samo koło 1,5tys, pewnie przy okazji do wymiany tarcza i wysprzęglik razem może się zrobić ok 3tys.
Na razie nie będę się palił z wyciąganiem skrzyni, jeśli się będzie nasilało to rozbiorę.
Dzisiaj rano znowu robiło wryy wryy na pólsprzęgle, nie za głośno, żona stwierdziła, że przesadzam, ale dla niej dopóki jedzie to jest ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczekam na mrozy.

Ciekawi mnie jeszcze jeden odglos z komory silnika, znowu tylko przy zimnym jak jadę wolno na wysokim biegu i solidnie dodam gazu tak, że auto nie ma siły by ciągnąć to jak odpuszczę gaz i wcisnę sprzęgło by przełączyc bieg to słychac takie fuuuuuu fuuuuuu fuuu fuu fu, taki dźwięk jakby przytłumione gwizdanie, tak jakby gwizdać z szerzej rozchylonymi ustami i wydostaje się tylko powietrze. Ma ktoś coś podobnego? Nie wiem czy to łączyc ze sprzęgłem.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem