View Single Post
Stary 26-01-2018, 16:09   #4
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał FilipEbR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam kolejny problem w mojej foce..

Gdy wyjeżdżam z garażu często samoczynnie gaśnie mi cały środkowy panel, całe podświetlenie przycisków, ekran klimy itp. zatrzymują się też wiatraki nawiewu. Jedynie co działa to ekran SYNC. Po 1-2 sekundach wszystko włącza się od nowa.

Szybko powiązałem problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Auto na mrozie samo włącza/wyłącza ogrzewanie szyby po odpaleniu auta.

Zacząłem więc kombinować z włączaniem i wyłączaniem szyby podczas jazdy a efekt widać na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=7YVJKmVIbr4

Niestety udało mi się nagrać tylko jak gaśnie sam ekran klimy.. To czy zgaśnie coś więcej niż sam ekran jest losowe. Potrafią tylko mrygnąć przyciski, potrafi wszystko zgasnąć itp.

Zaobserwowałem że dzieje się to w okolicy 2300 obrotów, najczęściej na 3 biegu oraz przy minusowej temperaturze.

Oczywiście, auto ma gwarancję.. ASO chce wyciągać całą deskę rozdzielczą bo podobno jest jakiś błąd komunikacji z modułem.

Stąd też pytanie: oddawać do ASO i pozwalać aby to poskładali tak że będzie trzeszczeć czy może zmusić ich do szukania gdzie indziej, jeśli tak - to gdzie?

Pozdrawiam
Mój problem jest podobny, nie mam wyświetlacza bo mam klimę ręczną, ale kiedy włączam lub wyłączam ogrzewanie przedniej szyby kontrolki sterowania nadmuchem potrafią na sekundę mrugnąć. Nie dzieje się to zawsze, ale już to zauważyłem. Na razie zostawiam to tak jak jest, poczekam co będzie dalej, szkoda mi odstawiać auto do ASO, aby "pruli" całą deskę rozdzielczą.
__________________
Był Fusion 1,4 Benzyna 80 KM, jest FF MK 3 - 1,6 Benzyna 105 KM
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem