View Single Post
Stary 28-03-2023, 19:20   #1
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Witam,
mam taki problem od jakiegoś czasu i może ktoś będzie wiedzieć albo miał podobnie bo przebieg to dopiero 60 tys km (2017r) a już coś nie tak. Klient Edge 3,5l , zagazowany BRC (już poszło 5 wtryskiwaczy, w tym 3 na gwarancji, jeden nawet po 5 tys km - więc nie polecam BRC ale to na marginesie). Problem jest taki, że jak zapalam zimny to kręci, kręci i kręci przez kilka sekund (4-5s) zanim zapali. Wcześniej się zdarzało, że się sam naprawił czyli zapalał już dobrze, ale teraz to już za każdym razem długo kręci. Dla jasności, szybko kręci tylko że długo zanim zapali i wątpię, żeby się już sam naprawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To nie jest wina akumulatora bo już mi jeden padł i na świeżo wymienionym ten sam problem. Jeden mechanik mówi, że nie wie bo musi paść całkowicie i dopiero wtedy rozpozna, drugi też obstawia cuda niewidy, generalnie nie wiedzą. Z objawów, to jeszcze kontrolka silnika (CheckEng) mi się często zapalała jak było zimniej, jak było ciepło to się gasiła, wywnioskowałem, że to przez wtryski, i że po prostu jak jest zimno to mają problem, może to głupie ale olałem temat skoro samo gasło, teraz zimno więc się świeci. Dzisiaj skasowałem błąd P219B u mechanika i w drodze powrotnej czyli o jakiś 10 km już wyskoczył CheckEng podczas jazdy na tempomacie, ostatnio też na tempomacie. Podczas jazdy nie ma promlemów z przełączeniem się z PB na LPG. Panowie, od czego by zacząć ? Wymiana świec czy to może być problem z tymi wtryskiwaczami od LPG, od czego zacząć szukanie rozwiązania ? Błędy w komputerze wskazywały do tej pory na wtryski LPG, ale czy to one mogą być przyczyną złego - długiego zapalania? Testowałem też tak, by gasić silnik na benzynie ale to nic nie zmieniło i nadal długo kręci zanim zapali. Jakieś pomysły w którym kierunku szukać przyczyny ? Problem jest bo jestem uzależniony od dojazdów samochodem i zostawienie go na kilka dni u kogoś to byłby duży kłopot logistyczny z pracą, dowozem dzieci itd, no i podobno może wrócić z częściami starszymi. Z góry dzięki za rady doświadczonych w tej kwestii. Pozdrawiam
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem