View Single Post
Stary 30-01-2007, 11:45   #18
mcmacpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 121
Domyślnie

kreml,
Ostatnio stwierdziłem, że w moim klimatyzacja może działać w trzech trybach:
1. AUTO - ustawiasz tylko żądaną temperaturę, układ sam steruje temperaturą nawiewu, rodzajem nawiewu, siłą nawiewu i ew. włącza klimę. W tym trybie wentylator chłodnicy chodzi cały czas.
2. "Półautomatyczny" - będąc w trybie auto wciskam jakiś rodzaj nawiewu. Napis auto znika i pojawia się symbol ludzika. Ale nie ma symbolu wentylatora. W tym trybie układ steruje temperaturą nawiewu i siłą nawiewu, a ty możesz ustawiać na co ma wiać.
3. Ręczny - sam ustawiasz siłę nawiewu i na co ma wiać. Ale nie wiem, czy w tym trybie układ sam steruje temperaturą nawiewu. Pewnie tak. Z tego wynikałoby, że nie masz bezpośredniego wpływu na temperaturę dmuchanego powietrza w żadnym trybie. Ale może są jeszcze jakieś możliwości...

[ Dodano: 2007-02-10, 21:30 ]
Cytat:
Napisał szibel
W takim razie czekam z ogromną ciekawościa na jakąś informacje.
Jestem właśnie po wymianie panela klimy tego starego (od 19C) na ten nowszy (od 16C, z czerwonym symbolem szyby). Na pierwszy rzut oka działa tak samo, poza oczywiście możliwością ustawienia 17C. Poza tym, teraz przy trybie AUTO cały czas świeci kontrolka AC. Nie wiem czy tak ma być? Mam wrażenie (ale nie sprawdzałem tego dokładnie), że wentylator chłodnicy nie chodzi już cały czas, jak na starym panelu.

Przy okazji - demontaż konsoli środkowej wcale nie jest taki łatwy i przyjemny. Nie obyło się bez ofiar - popsułem przycisk od alarmu :fcp5 Jakby ktoś chciał się zabierać to służę wskazówkami. Długo głowiłem się jak odpiąć wtyczki od panela klimy - patent jest niesamowity (jeszcze takiego nie widziałem).
mcmacpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem