View Single Post
Stary 06-01-2011, 19:11   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegę nie będę się wymądrzał ,ale to norma przy takiej prędkości 60-70km/h nie ma szans żeby się nagrzał płyn, też mam tak samo ,i jestem po wymianie 2 termostatów i nic nie pomogło ,one były sprawne.Przy prędkości 130km/h łapie szybko temperaturę ale jak prędkość spada do 60km/h temperatura spada .Temperatura stabilizuje się dopiero po przejechaniu 50km , niektórzy cwaniaczki na tym forum będą ci wciskać że termostaty do wymiany, ****o prawda tylko ich rady naraziły mnie na koszty i nic nie pomogło .Niektóre MK3 mają fabrycznie montowane podgrzewacze płynu webasto to im rzeczywiście łapie szybciej temperaturę ale ja nie mam ,i nie mam zamiaru montować ,wo gule wyczytałem że nowy diesel grzeje się bardzo długo .
gdybyś miał wszystko sprawne to wskazówka temperatury nie miała by prawa opaść w dół po nagrzaniu silnika i nie pisz że tak ma być i o tym że poniosłeś koszty przez czyjeś rady, bo to wynika z Twojego niedoczytania i braku konsultacji z jakimkolwiek mechanikiem, brak wiedzy wynika z mylenia pojęcia podgrzewacz cieczy a webasto, bo to dwa różne urządzenia w przypadku mondeo, w podgrzewaczu cieczy są 3 świece i trzeba je tylko wykręcić i sprawdzić czy grzeją a fotorelację znajdziecie na forum
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem