Temat: [Transit 2000-2006] Leci tylko zimne powietrze
View Single Post
Stary 13-12-2012, 17:11   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Przede wszystkim - jeżeli masz silnik tdci (common rail) to nie masz 115 KM, lecz 2,0/125 KM (przedni napęd) lub 2,4/135 KM (tylny napęd).
Ale patrząc na twoje wtryski ze zdjęcia - masz tddi.

Co do ogrzewania: na pewno coś ze sterowaniem zaworem nagrzewnicy jest zwalone.Trójnik od wężyka sterującego zaworem nie może oczywiście być otwarty - bo sterowanie nie będzie działać. To pierwszy feler. Nie mogę też zlokalizować tego trójnika ze zdjęcia - gdzie to to jest? Czy w okolicy podszybia? Jeżeli tak, to ten wężyk przy wlewie oleju to... inna parafia. On nic do tego trójnika wtedy nie ma.
Ale drugi feler - mimo, że zawór w końcu otwierał się i zamykał - nadal nie leciało ciepłe powietrze.

Więc: musisz doprowadzić do sytuacji, gdy przekręcenie gałki ciepła uruchamia zawór nagrzewnicy. U mnie wężyk podciśnienia wychodzi z elektrozaworu i idąc do zaworu cieczy rozgałęzia się do komory rezonansowej (pod podszybiem) i także potem jeszcze raz - rozgałęzienie idzie gdzieś za silnikiem; nie wiem po co...
Co do twojego luźnego wężyka - chyba sam musisz się domyśleć, co ma iść do tego trójnika...
Kiedyś poruszyłem wtyk elektryczny elektrozaworu podciśnienia - i nie miałem ogrzewania. Sprawdź ewentualnie, czy po włączeniu gałki w kabinie na ciepło pojawia się napięcie na wtyku elektrozaworu?
Sprawdź czy kiedy oczekujesz ciepłego nawiewu, to zawór cieczy jest otwarty. Kiedy sztanga (membrana) jest wciągnięta - zawór jest zamknięty, kiedy sztanga wysuwa się z gruszki - zawór się otwiera.
U mnie (2,0 tdci) elektrozawór podciśnienia sterujący zaworem cieczy jest nad prawym nadkolem za filtrem powietrza.

Z tego wszystkiego wynika - że może być uszkodzone i sterowanie otwarciem cieczy, i otwieranie klap przy nagrzewnicy. Postaraj się w zupełnej ciszy, przy zgaszonym silniku przekręcić gałkę temperatury - czy będzie słychać działanie serwosilniczka klap...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-12-2012 o 09:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem