View Single Post
Stary 19-01-2023, 22:43   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Z ogromną przykrością informuję, że jest "bad news" dla odbiorców wersji "z przejściówką" GWM...

Dzisiaj okazało się, że wyprodukowane przejściówki (prawdopodobnie wszystkie 5 sztuk) mają "WADĘ FABRYCZNĄ"!

Kolega Adrian @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrobił "ogonek" do gniazda OBD w tej przejściówce (do którego podłącza się "pudełko") w standardzie kolorów takim samym jak kabel pudełka. Tak też przewody zostały przeze mnie dolutowane do gniazd OBD w tej przejściówce.
Nie sprawdziłem tego przed wysyłką i JEST TO MÓJ KARDYNALNY BŁAD, ale nie miałem auta z GWM do testów a założyłem, że Adrian nie pomyli 2 par przewodów miejscami...

NIESTETY POMYLIŁ! Magistrale MM-CAN i HS-CAN są zamienione miejscami!

PRAWIDŁOWY schemat podłączeń powinien wyglądać tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamienione miejscami są piny w gniazdu OBD2 "przedłużki GWM" (obudowa jest "rozbieralna" - jest skręcona śrubkami) - pin 1 zamieniony jest z 6 a pin 8 z 14.

PRZED JAKIMIKOLWIEK POPRAWKAMI PROSZĘ SPRAWDZIĆ CZY ZGODNIE ZE SCHEATEM FAKTYCZNIE PRZEJŚCIÓWKA MA BŁĄD!!!

Jeśli ktoś ma minimalne zdolności lutownicze oraz lutownicę stosownie nadającą się do poprawki - to jest to w stanie sobie poprawić w kilka minut.

Jeśli ktoś chce skorzystać z "gwarancji" - to proszę o informację - wyślę stosowną naklejkę na przesyłkę do mnie do BEZPŁATNEJ naprawy tej przejściówki.

PRZEPRASZAM ZA "SZKOLNY BŁAD" I NIEDOGODNOŚCI Z NIEGO WYNIKAJĄCE!

Po "poprawce fabryki" przez Marcina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "pudełko" generalnie ruszyło... Dzięki Marcin za zdiagnozowanie problemu!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-01-2023 o 23:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem