Temat: [Mondeo 2000-2007] [Mk3]kombi 2.0 benz -duże spalanie
View Single Post
Stary 14-01-2010, 09:54   #1
wojnowa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Trend 2.0i
Silnik: 1999cc benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie [Mk3]kombi 2.0 benz -duże spalanie

Witam, Posiadam MK3 kombi Trend 2.0i bez gazu. Od jakiegoś czasu spalanie paliwa wynosi ok 17-18 l/100km (jazda głównie po mieście) - no po prostu zgroza!!! Zostało wymienione sprzęgło wraz z kołem dwumasowym (koszt ok.3tys!!). Myślałem że tak duże spalanie to sprawa sprzęgła itp (przy duzych obrotach, spadek mocy i brak przełożenia na napęd). Faktycznie sprzęgło było "ściachane", koło dwumasowe wymieniłem "dla pewności", zgodnie z zaleceniem serwisu... Tymczasem sytuacja prawie sie nie zmieniła - spalanie w dalszym ciagu jest gigantyczne. Nadmieniam, że jeżdżę b.spokojnie (2 dzieciaków w wieku przedszkolnym) i z reguły nie zdaża mi się przekroczyć 2-2,5 tys obr/min. Poza tym "drobnym" mankamentem paliwowym autko jest bez zarzutu. Nic nie miga, nie puka, nie stuka, wszystko działa bez zarzutu. Czy to może być sprawa niskich temperatur, czy ten model po prostu tak ma w zimę? Czy to jest jakaś inna awaria silnikowa? Jeszcze jedno: w serwisie Forda do tego silnika nie zalecają gazu - no po prostu nie pasuje i już - duży przebieg (200tys) itp, itd... Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam. W.
wojnowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem