Temat: [Focus 2008-2011] Komunikat "Usterka układu silnika"
View Single Post
Stary 27-06-2018, 15:03   #38
adasstadnicki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2018
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

W moim F Focus MK2 po zatankowaniu ON na stacji BP w Gdyni na Pogórzy przy galerii Szperku samochód przejechał kawałek i na estakadzie Kwiatkowskiego zapaliła mi się kontrolka "usterka układu silnika". Samochód stracił od razu moc. Następnego dnia pojechałem do Wulkanix na Nowodworcową w Gdyni. Pan Adam próbował co mógł ale nie wiedział na początku co się dzieje samochodowi. Podpiął pod swój komputer Delphi jednak ten nic nie pokazał sensownego. Wymienił najpierw filtr paliwa. Dopiero podpięcie do programu Fordowego pokazało że chodzi o świecę żarową. Zadzwonił jeszcze do Forda i się dopytał o co chodzi. Wymienił 4 świece. Jedna była spalona na pewno. Cała była napęczniała od brudu. koszt 830 zł. Trochę drogo patrząc na inne przypadki. Jeszcze wymienił filtr paliwa. Robocizna 250 zł i części 580 zł. Kosztowało mnie to, trudno, boli, ale takie jest życie. Teraz będę próbował się sądzić z BP o zwrot kosztów naprawy pojazdu. Ciekawe bo F Focus MK2 z nowym oprogramowaniem wchodzi w tryb awaryjny, który może być mylący - spadają obroty i silnik nie przekracza 4k obrotów, do tego ciśnienie paliwa nie rośnie, jest takie same nawet jak dodaje się gazu. Jest to objaw systemu awaryjnego. Pan Adam myślał, że coś się stało z pompom paliwa. Taki urok, strata czasu, zmarnowaliśmy ponad 3 godziny na szukanie usterki.
adasstadnicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem