View Single Post
Stary 20-01-2023, 08:29   #7
smolam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2015
Model: Explorer 4x4 Limited
Silnik: 4.6 V8
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przy gwałtownym dodaniu gazu, samochód zamiast ruszyć ma czkawkę.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osoba serwisująca powinna to sprawdzić.

I jeszcze jedno, czy silnik był regulowany podczas jazdy, czy tylko na postoju?
Hej, wracam po chwili przerwy do tematu.

Tak był regulowany podczas jazdy.
Powodem wysokiego spalania była nieszczelność w układzie co udało się usunąć.

Niestety podstawowy problem nadal występuje. Samochód przeszedł, w miedzy czasie, przez szereg warsztatów od mechaników specjalistów od USA, poprzez zakład od skrzyni biegów i różnych LPG... wszystko w normie a samochód co jakiś czas próbuje cię zabić.

Zakupiłem interfejs oraz licencje na Forscan-a i sam szukam.
Po wielu podejściach wczoraj udało mi się coś zauważyć, taką mam nadzieję.

Problem występuje głównie na gazie, głównie ponieważ jest on dokuczliwy. W przypadku benzyny, mam wrażenie, że ten sam problem również występuje ale objawia się dużo delikatniej to znaczy, jest małe zawahanie w reakcji na dodanie gazu.

Wczoraj jeździłem po mieście z odpalonym logowaniem, chciałem sprawdzić kilka parametrów, (od góry na wykres) temperatura oleju, temperatura płynu, ciśnienie paliwa, oczekiwane ciśnienie paliwa, prędkość, przepławka i 4 sondy.

Jeździłem normalnie, na samym końcu wykresu jest sytuacja gdy dojeżdżam do skrzyżowania i czekam na możliwość włączenia się do ruchu (samochód stoi), pojawia się okazja, dodaje gazu, samochód rusza po czym gaśnie na środku skrzyżowania. Jedyną zauważalną anomalią się jest spadek odczytywanego ciśnienia paliwa do kilku kPa (na wykresie jest 31 ale w logach są 4 w najniższym punkcie).

Początkowo się ucieszyłem ale zaraz potem przyszła refleksja, przecież on jedzie na gazie... Stertownik STAG Qmax Plus ma wbudowany emulator który, jest podłączony i uruchomiony (EMU) skąd w takim razie taki dziwny odczyt? Czy nie powinien być on emulowany? Albo z drugiej strony, czy jadąc na gazie powinno być ciśnienie na listwie paliwowej?



Tak czy inaczej zamówiłem czujnik ciśnienia.

Ostatnio edytowane przez smolam ; 20-01-2023 o 08:45 Powód: zdjecia
smolam jest offline   Odpowiedź z Cytatem