View Single Post
Stary 03-09-2007, 16:08   #1
Muchor
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie niskie spalanie w V6 MkII

Witam,

Właśnie wróciłem z urlopu w Chorwacji, gdzie miałem przyjemność jeździć w ichnich warunkach (swoją drogą, to imponujące tempo z jakim oni budują autostrady). Ale chcę powiedzieć o czym innym - tj. o spalaniu. Najpierw jak jechałem na południe, po górkach i wąskich dróżkach, z włączoną i bardzo zapracowaną klimą (bo było 35-40 stopni) to mi spalił znacznie więcej niż się spodziewałem - 12.5 litra/100 km. To dużo, ale tłumaczyłem to sobie właśnie włączoną klimatyzacją, obciążonym samochodem, hamowaniem silnikiem (absolutnie konieczne w tamtych górach) itp. No ale potem wracałem autostradami przez Chorwację, Słowenię, Austrię itd. - i jechałem 130-140 km/h. Wprawdzie już nie było potrzeby się ochładzać (a raczej jakby wręcz przeciwnie) no ale spalanie mi wyszło 8.1 l/100km. I byłem w szoku, bo nigdy wcześniej nie miałem tak niskiego spalania - w dodatku przy nie tak wolnej jeździe spodziewałem się więcej. No i tak teraz się zastanawiam, co mogło być tego przyczyną? Czyżby mój Mondzio się wygrzał na chorwackim słoneczku i nabrał wigoru? :fcp1
Muchor jest offline   Odpowiedź z Cytatem