View Single Post
Stary 08-12-2023, 07:20   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: norma spalin w mObywatel/Cepik

Cytat:
Napisał actchris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem że mam w mObywatl/Cepik normę spalin EURO 5 a moje MK4 DIESEL z 2010r na 100% ma normę EURO 4.

Ogólnie CEPIK przyjął zasadę że każde auto od 2010r ma normę EURO4 dla Diesla.

Ktoś się już może bawił z odkręcaniem tego? bo z czego co wiem to jest z tym sporo zabawy.
Sprawa jest mocno skomplikowana gdyż sam zapis Euro 5 czy Euro 6 nie precyzuje dokładnie poziomu emisji gdyż były 5a, 5c, 6a,b,c,d. Dodatkowo wprowadzano normy stopniowo, wcześniej dla nowych rejestracji, a nieco później dla kolejnych rejestracji. Jak słucham tych zapowiedzi SCT to już widzę te tysiące pozwów sądowych względem włodarzy miast, gdy okaże się, że Kowalski będzie mógł danym autem autem wjechać a Nowak nie, bo Kowalski auto kupił w salonie a Nowak sprowadził z zagranicy. Tak to jest jak się wprowadza prawo wstecz. Jak wprowadzą Euro 7 i normy na emisję pyłu z hamulców i opon, to nagle okaże się, że w do centrum miast nie mogą wjechać lekkie spalinówki z DPFem, a będą jeździły ciężkie elektryki i emitowały jeszcze więcej pyłu. Zresztą po wypowiedziach polityków widać że nie ma to nic wspólnego z ochroną jakości powietrza a jedynie czysty lobbing i interesy poszczególych producentów. W Krakowie wprowadzają SCT bo im przeszkadza pył zawieszony a w Warszawie tlenki azotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tym samym czasie Rada Europejska (czyli producenci aut) blokują wprowadzenie nowych norm Euro 7, pomimo, że zostały już zaakceptowane przez Komisje Europejskie odpowiedzialne za emisje i jakość powietrza oraz parlament europejski.

Podsumowując nie radzę się zabierać za ten węzeł gordyjski - idą żniwa dla kancelarii prawniczych, którym będzie się powoli kończył biznes frankowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 08-12-2023 o 07:24
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem