Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 19-04-2018, 17:18   #3413
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też sprintów raczej nie robię, ale na starych oponach zerwanie następowało przy próbie dynamicznej zmiany pasa, a na mokrym zerwało mi przy wyprzedzaniu z prędkością 120 km/h kiedy stwierdziłem, że jeszcze jedną, ostatnią z trzech, ciężarówkę spokojnie wyprzedzę i wcisnąłem do podłogi. Owszem, opony były już słabe mocno, automat zredukował, ale mimo wszystko wolę mieć większy margines bezpieczeństwa.
Jedynie gdzie spodziewam się, że może być gorzej, to duży deszcz i grubsza warstwa wody na drodze.
To te 200KM musi być duuużo silniejsze niż 175 przed liftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja na zimowych dunlopach 215/55 r16 na suchym (bo od kiedy kupiłem tylko słońce świeci) jeszcze ani razu nie zerwałem przyczepności wciskając pedał gazu do oporu na 2,3 czy 4 biegu a przyspieszenie w porównaniu do 2.0 tdci 140 dużo lepsze (mam porównanie do 2.0 tdci którym jeździłem codziennie). Ruszać z piskiem nie próbowałem jeszcze.
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem