View Single Post
Stary 27-03-2010, 08:28   #7
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Rozumiem to i w pewien sposób przemawia do mnie takie podejście do sprawy. Jednak, jest jeszcze druga strona medalu;
Pozostańmy przy przykładzie dot. BT - jest on chyba najbardziej wątpliwy z dotychczas przytoczonych. Ktoś, kto jest jak np. ja, średnio zorientowany w zagadnieniu od strony technicznej, jeśli nawet znajdzie taki wątek w dziale ogólnym (co jest wątpliwe, gdyż większość intuicyjnie szuka w działach modeli, którymi się poruszają) to i tak zaraz potem uda się do działu swojego modelu, aby zapytać, czy ten moduł z mondeo jest taki sam w np. focusie i tym samym i tak rozpocznie nowy wątek o podobnej lub takiej samej tematyce w dziale swojego modelu. Dalej; jeśli już ktoś jest na tyle zorientowany w strukturze forum aby przeszukać nie tylko dział swojego modelu, ale również garage, szukając takiego wątku, będzie przypuszczał, że rozwiązanie takie, w ramach marki, najprawdopodobniej zastosowane było w kilku modelach. Wówczas wpisze sobie w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i ten wątek i tak znajdzie. Jeśli zaś nie, to otworzy nowy temat w dziale modelu.
Przy tak obszernym forum, nie da się niestety wyeliminować całkowicie dublowania tematów. W przypadku, który przytoczyłeś, można tylko liczyć na bardziej doświadczonych użytkowników, którzy wskażą, że podobny temat był już w dziale mondeo. Wielokrotnie tak się już zdarzało w przypadku mondeo mk4/S-max. A idąc tym tropem, wypadałoby wrzucić mondeo mk4 do działu S-max - tematy są tam dublowane nagminnie bo i auta są bardzo podobne.
Myślę, że kosztem tych kilku nawet zdublowanych tematów rocznie, można zadbać o poprawę przejrzystości i intuicyjności forum.

I teraz coś, czego jeszcze chyba nie było:
Wątek dotyczący jednego modelu, w dziale tego modelu wzbudza w posiadaczu innego modelu pewną wątpliwość. Posiadacz focusa, czytając taki wątek w dziale mondeo, już od samego początku zakłada, że w jego aucie, to samo rozwiązanie może być nieco odmienne.
Jeśli znajduje taki wątek w dziale ogólnym, pozbawiony zostaje pewnego odruchu, który każe mu zwrócić uwagę na to, że np. ten kolor kabelków może być inny... A wszyscy wiemy, że źle podpięte kable mogą być źródłem duuużych kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak półżartem, ale myślę że też coś w tym jest.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem