Temat: [Transit 2000-2006] Jak wymienić łożyska z przodu?
View Single Post
Stary 30-12-2011, 11:48   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Transit 2005 wymiana piast.

Przednie łożyska to odpowiedzialna część, dosyć kosztowna i kłopotliwa w montażu - więc tu bym nie oszczędzał i założył albo oryginały Motorcrafta (cena w linku 216 zł), albo dobre markowe zamienniki (np SKF-a) - tym linku są jakieś "no name" po 131 zł - ja bym ich nie brał...

http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Uklad...y-podwozie/956 - dwie górne pozycje.

Tutaj za podobną cenę:
http://ford.sklep.pl/pl,product,3202...orcraft,p.html

Nie wiem dlaczego ten mechanik chce wymieniać łożysko z piastą. Wymiana z piastą to jest jednocześnie ruszenie tarcz hamulcowych, a tego lepiej nie robić (chyba że nowe zakładać...).
Myślę, że ten mechanik obawia się, że nie wyjmie starego łożyska z piasty - w dobrym zakładzie robią to na prasie hydraulicznej - nowe też wciskają prasą. Nawalanie młotem to... porażka.
Może też nazywa łożysko(te ze zdjęcia) łożyskiem z piastą - niektórzy tak to nazywają, bo łożysko ma otwory na śruby. Ale tak naprawdę piasta to jest ta część, która ma szpilki i na nią zakłada się koło... Koszt usługi też wskazuje na takie nazwanie łożyska.

Jeżeli w cenie są łożyska Motorcrafta - to za robocizną liczy sobie po 80 zł, a to raczej niemożliwe. Chyba chce włożyć jakieś tanie zamienniki. Ja bym osobiście kupił dobre łożyska i przypilnował ich założenia, a umówił się za samą robociznę.

Z Częstochowy nie jest daleko do Radomia, tam jest dobry warsztat Bratford - mają Fordy w małym paluszku i wszystkie części jakie chcesz... Taki ogólnowojskowy mechanik niech lepiej tego nie dotyka - tam jest parę niuansów dla bardziej rozgarniętych...
Można chyba zadzwonić i umówić się na termin.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2011 o 12:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem