View Single Post
Stary 14-05-2012, 11:46   #1
wolfgang3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie

koledzy , w c-maxie z dpf-em,2.0TDCi , mam taki problem że, po nocy odpalając samochód i gdy silnik nabierze temperatury chcę jechać szybciej lecz samochód nie ma mocy, po przejechaniu paru-parunastu kilometrów moc na jakiś czas wraca a później znowu ginie, ale stając np: na swiatłach wtedy gdy mu znowu brakuje mocy wpada silnik w lekkie drania obrotów , tak jakby się zapowietrzał, wyłącze go i włącze i jest znowu dobrze na chwile, później znowu to samo, musiałbym go co 2 kilometry wyłączać i włączać żeby było dobrze. Wymieniłem filtr paliwa bo dawno nie był wymieniany , samochód ma przejechane ponad 200 tysięcy, turbina świszcze elegancko gdy samochód ma moc. Jak myślicie czego to wina może być ? Egr , DPF , Przepustnica czy jeszcze co innego ? dodam że gdy lekko zaczyna falować na obrotach gdy brak mu mocy to po wył i wł nie ma już falowania obrotów i moc wraca

komputer pokazuje takie błędy, p2566-obód czujnika sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki,
p2263-obwód regulatora ciśnienia doładowania turbosprężarki.
do tego jest jeszcze taki błąd p0098 obwód 2 czujnika temperatury powietrza wlotowego , nie wiem czy one są powiązane,
Może jakiś czujnik jest padnięty i raz działa raz nie ?? to nie jest czasem ten czujnik co na zdjęciu zaznaczony na różowo ?

na zdjęciu na różowo
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1020494.jpg (97.6 KB, 158 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 29-07-2012 o 22:14
wolfgang3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem