View Single Post
Stary 15-04-2018, 18:57   #1
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?

Hej, pacjent 1.6 tdci po wizycie u Heko (ponad rok temu) bez DPF (wycięty). Autem aktualnie porusza się żona i dokładnie nie wiem co się stało jednak z dnia na dzień z fajnie odpychającego się, zmieniło się w ledwo wjeżdżające po górkę.

Po weryfikacji turbo coś tam próbuje, bynajmniej otwiera się, nawet delikatnie je czuć pow. 3500 obr., brak nieszczelności - nic nie syczy, węże podciśnienia siedzą i są ok. Komputer nie wywala żadnych błędów. Jedynie co zauważyłem to wąż odmy był do wymiana - sparciał i był cały brudny z oleju/nagaru aż się skleił. W samej pokrywie zainstalowałem sitko pod membraną żeby właśnie nie leciało tyle oleju jednak chyba nie zdaje egzaminu :/ Innych objawów brak, nie ma mocy jakby nic nie dmuchało. Po odpięciu przepływomierza lepiej jeździło ale tylko odrobinę, profilaktycznie wyczyściłem przepływkę.

Dalszych pomysłów brak, mogę zaślepić EGR bo i tak miałem w planach ale bez błędów na kompie to chyba nie to. Auto pewnie i tak wyląduje u mechanika ale będę wdzięczny za podpowiedzi co jeszcze mogę sprawdzić!?
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem