View Single Post
Stary 01-05-2009, 13:06   #1
tooom19
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 5
Post Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witam

To mój pierwszy post na forum wiem że o braku mocy jest tu troche ale postanowiłęm opisac mój przypadek.

Auto posiadam jakies 6 miesięcy i wsumie nie zastanowiałem się nad elastycznoscią mojego wozu bo niby dizle tak mają że nie są tak żwawe jak benzyna . Ale niedawno dane mi było sie przejechać takim samym modelem Focus TDDI 1,8 rok starszym i niebo a ziemia jak chodzi o przyspieszenie .
I trafiłem do was naczytałem sie troche o EGR,pompach,wtryskiwaczach i różne rzeczy mi chodzą po głowie , faktem jest że auto coś nie ciągnie jak ma . powiem tak 1-2-3 bieg i moge jechać max 60 na godzine potem 4 do 80 i na 5 od 80 do 150 max i to z wielkim bulem , coś jest nie tak żeby takie małe przełożenia namachać sie czeba troche. Na początku jeszcze coś tam było czuć że turbo sie włancza ale teraz nic - aha auto ma 190 tys przejechane i jakies 4 tys temu wymieniłem wszystkie filtry olej itp , bez większej poprawy - niewiem co jest grane . Wiem że raczej mechanika nie omine ale póki co moze coś doradzicie . A jeszcze jak skręce koła maxymalnie przy włączonym silniku to słychać jakies syczenie przez hwile , i wogóle wydaje sie że ciągle coś syczy jak sie zapali silnik ale to może moje takie odczucie . Chciałęm sie zabrać za zaslepienie EGR na początek ale jako iż mam blade pojęcie o mechanice także odpusciłem sobie po próbie odkręcenia pierwszej śruby (ciężki dostęp od góry) .

Pozdrawiam
tooom19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem