Temat: [Focus 2004-2008] Temperatura silnika.
View Single Post
Stary 23-11-2009, 10:23   #1
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Temperatura silnika.

Witam ponownie. Mam pytanie - mam do wymiany pompę wody, ale nie cieknie z niej w jakiś gwałtowny sposób. Co więcej ostatnio zmuszony byłem dolać trochę wody (przegotowanej - nie wiem czy dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) bo troch mi ubyło i stała się dziwna rzecz. Mianowicie od momentu jak dolałem tej wody to nie widzę ubytku cieczy w zbiorniku wyrównawczym...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłem też w ASO, żeby sprawdzić co to za wyciek i powiedzieli, że z pompy wody - dlatego chyba jednak to pompa cieknie, a nie coś innego.

Zauważyłem natomiast inny objaw. Mianowicie jak odwożę córkę do szkoły (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) swoją Foką, to temperatura dość szybko się podnosi i jest w granicach 90 oC. Natomiast jak na tej samej trasie jadę Foką żony (też ma FF II tyle, że z 2005 roku) to mogę wrócić ze szkoły (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i temperatura w jej Foczce nawet nie drgnie... To mnie troszkę dziwi.

Mam teraz do Was pytania:
1) czy to wina tego, że u mnie jest więcej wody (jak płynu trochę ubyło, a dolewałem wody), czy to wina uszkodzonej pompy wody i dlatego auto tak szybko się nagrzewa?
2) czy coś mi grozi jeżeli nie wymienię jej w miarę szybko?
3) wreszcie czy możliwe jest, aby pompa sama się uszczelniła - naprawiła? (wiem, że durne pytanie, ale nie cieknie w tej chwiliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Wreszcie

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem