Temat: [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy
View Single Post
Stary 10-07-2020, 14:57   #375
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Mondek16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem ostatnio dość dużo o BMS.
BMS - Battery Management System - System zarządzania układem akumulatorów, zajmuje się ładowaniem i rozładowywaniem (tak tak) aku w samochodzie. Masz rację mówiąc, że nieodpowiednia zmiana w tym systemie może uszkodzić aku.
Co do używania Start/Stop to przy obecnych typach aku (AGM, EFB), to raczej ma dobry wpływ niż zły. Okazało się bowiem, że dłużej wytrzymują akumulatory w samochodach, gdzie kierowca korzystał ze Start/Stop w stosunku do tych, którzy go wyłączali.
Obecnie aku te wytrzymują 3-5 lat.
koledzy zaciekawiliscie mnie tym modulem BMS... przekopałem wszystkie swiatowe fora na ten temat, a po angielsku akurat czytac umiem (taka praca) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. BMS jest po to aby ASS wiedział kiedy nie wyłączyć silnika a przy tym, nie zajechać baterii podczas częstego start stopu. to jest funkcja BMS, a tak jak w każdym innym aucie ładowaniem zajmuje się regulator napięcia przy alternatorze. Fakt ze szyna PCM używa BMS jest prawdą - żeby zdecydować czy wylaczc silnik czy nie, ale nie sprawi to przeladowania aku większego niż to co zapodaje regulator napięcia. Niestety nowe alternatory nie są tak solidne jak kiedyś i może być tak ze siada regulator napięcia i aku idzie w piz.. u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem